logo na stronę internetową PO Pż

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Potęgowie kontynuuje działania w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2017 (PO PŻ).

Przy współpracy z Fundacją Bocianie Gniazdo w Runowie, od października br. prowadzona jest nieodpłatna dystrybucja artykułów spożywczych wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Potęgowo.

Realizowane będą również działania w ramach środków towarzyszących, o których mowa w Programie.

Celem Programu Operacyjnego PO PŻ 2014-2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce.

W ramach działań Fundacji Bocianie Gniazdo w Runowie osoby, które otrzymały skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Potęgowie, mogą korzystać ze wsparcia w postaci żywności cyklicznie dystrybuowanej w formie paczek oraz uczestniczyć w warsztatach aktywizacji społecznej. Mogą również brać udział w warsztatach dietetycznych, kulinarnych oraz edukacji ekonomicznej, organizowanych przez Bank Żywności w Słupsku.

W ramach Podprogramu 2017 wydawane będą następujące artykuły żywnościowe:

groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy.

Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1.268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.028 zł dla osoby w rodzinie.

Paczki żywnościowe wydawane są w raz w m-cu w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Potęgowie w godz. 8.30 – 15.00