PRZEMOC

Załączniki:
Pobierz plik (zespół interdyscyplinarny.pdf)zespół interdyscyplinarny.pdf[ ]96 kB

poradnikPoradnik dla osób doświadczających przemocy domowej

Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Fundacją Feminoteka, Centrum Praw Kobiet i Niebieską Linią, opracował "Osobisty plan awaryjny", czyli swego rodzaju poradnik dla osób doświadczających przemocy domowej.

Jeśli wiesz, że możesz doświadczyć przemocy domowej i obawiasz się, że w czasie epidemii może być trudno uzyskać pomoc, przygotuj osobisty plan awaryjny. Jeśli zdarzy się coś złego, będziesz od razu wiedzieć jak zareagować i gdzie pójść.

Szczegółowe informacje oraz przydatne numery telefonów znajdują się poradniku.

jpg

 W załączniku przedstawiamy Państwu Osobisty Plan Awaryjny - poradnik dla osób doświadczających przemocy domowej w czasie epidemii koronawirusa

Załączniki:
Pobierz plik (Osobisty plan awaryjny - poradnik.pdf)Osobisty plan awaryjny - poradnik.pdf[ ]431 kB
         W  związku  ze  stanem zagrożenia   epidemicznego Przewodniczący  Zespołu  Interdyscyplinarnego
w Gminie Potęgowo informuje, iż na podstawie instrukcji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2020r. działalność Zespołu Interdyscyplinarnego i Grup Roboczych oraz Procedura "Niebieskiej Karty " kontynuowana jest w sposób zgodny z zaleceniami. tj. sytuacja rodziny monitorowana jest w sposób zapewniający bezpieczeństwo sanitarne zarówno przedstawicielom służb realizującym procedurę NK  jak i rodzinom doświadczającym przemocy.
     W przypadku podejrzenia eskalacji przemocy prosimy kontaktować się z Posterunkiem Policji w Potęgowie telefonicznie pod nr 59 848 02 16, 59 848 02 36 oraz GOPS w Potegowie pod nr 59 811 51 14 lub za posrednictwem telekomunikacji elektronicznej pod adresem:gops@gopspotegowo.pl
Dorota Malek
Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego